ड्रोन प्रयोग गरेको आरोपमा नर्डिक देशमा ठूलो सङ्ख्यामा रुसीहरू पक्राउ पर्न थालेपछि मस्कोले सोमबार नर्वेली राजदूतलाई बोलाएको छ । रुसी विदेश मन्त्रालयले नर्वेका राजदूत रोबर्ट क्भिलेलाई ओस्लोले “उनीहरूको राष्ट्रियताको आधारमा रूसी नागरिकहरूलाई“ सताउन बन्द गर्नुपर्ने बताएको बताएको छ । युक्रेनमा मस्कोको आक्रमणको प्रतिक्रियामा लागू गरिएको प्रतिबन्धको उल्लङ्घन गर्दै नर्वेली भूमिमा ड्रोन उडान गरेको भन्दै गत हप्ता एक रूसी व्यक्तिलाई नर्वेमा ९० दिनको जेल सजाय सुनाइएको थियो । हालैका हप्ताहरूमा नर्वेमा लगभग एक दर्जन रुसीहरूलाई उडान प्रतिबन्ध लगाइएको छ । त्यस्तै संवेदनशील मानिने फोटो खिच्ने साइटहरूमा प्रतिबन्धको उल्लङ्घन गरेको आरोप लगाउँदै पक्राउ गरिएको छ । रुसी विदेश मन्त्रालयले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ, “रुसीहरू विरुद्धको सजाय राजनीतिक रूपमा प्रेरित भएको र निष्पक्ष न्यायका सिद्धान्तहरूसँग कुनै सरोकार नभएको हामीले नोट गरेका छौँ ।“