७९ मंसिर ७ काठमाडौ नेपाल ।

विश्वकप समूह ‘एफ’ अन्तर्गत बुधबार भएको खेलमा क्रोएसिया मोरक्कोसँग गोलरहित बराबरी खेलेको छ । क्रोएसियाका कप्तान लुका मोड्रिचले आफ्नो टोलीप्रति विश्वको उच्च अपेक्षा रहेको तर खेलमा एक पटकमा एक कदम मात्र अगाडि बढ्नुपर्ने बताउनुभएको छ । “मोरक्को कडा प्रतिद्वन्द्वी हो, उनीहरूविरुद्ध खेल्न निकै कठिन छ,” गत विश्वकप फुटबल खेलका प्लेयर अफ द म्याच मोड्रिचले भन्नुभयो । “आज हामीले राम्रो डिफेन्स गरेका थियौं र उनीहरूलाई नजिक जान दिएनौं । सन् २०१८ को रसियाली विश्वकपमा उपविजेताका रुपमा क्रोएसिया कतार आएको होे तर मोड्रिचले भने समूहको बाँकी दुई खेलमा आफ्नो पहिलो र मुख्य ध्यान केन्द्रित रहेको बताउनुभयो । “सन् २०१८ को विश्वकपअघि हाम्रो महत्वाकांक्षाबीच समूहबाट बाहिरिने खतरा थियो । अहिले पनि त्यस्तै छ,” उहाँले भन्नुभयो । तर यदि हामीले समूहलाई उछिन्यौं भने हामी खतरनाक प्रतिद्वन्द्वी हुनेछौं । मुख्य प्रशिक्षक ज्लाटको डालिचले पनि अहिलेको टोली र चार वर्षअघिको टोलीबीच तुलना गर्न अस्वीकार गर्नुभयो । “डालिकले भन्नुभयो, “यो अहिले धेरै नयाँ खेलाडीहरूको साथ नयाँ राष्ट्रिय टोली हो । आजको नतिजाबाट हामी पूर्णरुपमा सन्तुष्ट छैनौं । हामीसँग नियन्त्रण र कब्जा थियो, तर पर्याप्त निर्णायक अवसरहरू सिर्जना गर्न सकेनौं वा हामीले चाहेजस्तो अगाडि बढ्न सकेनौं ।” उहाँले भन्नुभयो, “मोरक्को एक प्रतिद्वन्द्वी थियो जुन ‘कम्प्याक्ट’ छ र हामीसँग भिड्न राम्रो तयारी गरेको छ । उनीहरूले हामीले गल्ती गर्लान् भनेर पर्खिरहेका थिए र हाम्रा कमजोर स्थानहरू प्रयोग गरेका थिए ।” “तिनीहरू केही अवस्थामा हामीभन्दा छिटो थिए, त्यसैले हामी उनीहरूको जवाफी आक्रमणबाट डराउँथ्यौं । हामीले केही साहस गुमाएका थियौं ।तर हामी अगाडि बढिरहेका छौं र हामी अन्तिम क्षणसम्म लड्नेछौं ।”